Czy Dieta Ketogeniczna Jest Droga?

Dowiedz się, czy dieta ketogeniczna jest droga, czy jest dla ciebie i czy warto w nią zainwestować (tak, mowa o pieniądzach, ale też o czasie i wysiłku)

Jeśli jesteście ciekawi, ile kosztuje was utrzymanie diety ketogenicznej, to ten artykuł jest właśnie dla was! Czy podejrzewaliście kiedykolwiek, że jedzenie tłustych kąsków i unikanie wszystkiego, co słodkie, może być drogie? Przygotowałam dla was przegląd cenowy, abyście mogli zobaczyć, ile może was kosztować utrzymanie diety keto przez tydzień.

Przygotujcie się na nieco zaskoczenia, bo to zestawienie cenowe może was trochę zdziwić.

Czy Dieta Keto jest dla każdego?

Nie można stwierdzić, że dieta ketogeniczna jest odpowiednia dla wszystkich osób. Dieta ta opiera się na wysokim spożyciu tłuszczów, a niskim spożyciu węglowodanów i białka i może być szczególnie trudna do zastosowania w codziennym życiu.

Dieta ta może być szczególnie ryzykowna dla osób z niektórymi chorobami, takimi jak cukrzyca typu 1, choroby nerek lub choroby serca. Przed rozpoczęciem diety ketogenicznej należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twojego indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb.

Mając najważniejszą informację dla zdrowia za sobą odpowiedzmy sobie na pytanie: jakiego typu produkty spożywa się na diecie keto w trakcie jednego tygodnia jej stosowania.

Przykładowy koszt tygodniowy diety keto

Poniższa tabela to koszta tygodniowe jadłospisu na 2000 kcal, który jest darmowy do ściągnięcia z mojej strony. Jadłospis obejmuje 2 posiłki oraz przekąskę, zakupy robione w marketach takich jak np. Biedronka, Lidl, Intermarche, Carrefour itp., oto jak przedstawiają się koszta na początku 2023 roku:

RYBYCenaKoszt tygodniowy [zł]
Łosoś, świeży 210 g1kg – 40zł8.4
Śledzie marynowane “Rolmopsy” 170 g1kg – 12zł2.04
Łosoś, wędzony 100 g10g – 10zł10
ORZECHY I NASIONA
Mąka kokosowa 135 g1kg – 9zł1.21
Mąka migdałowa 265 g1kg – 34zł9.01
Migdały w płatkach 10 g1kg – 36zł0.36
siemię lniane (ziarna) 10 g1kg – 10zl0.1
MIĘSO
Wieprzowina, karkówka 420 g1kg – 26zl10.92
Boczek wędzony bez kości 230 g150g – 7,5zł11.5
Filet z piersi kurczaka zagrodowy 170 g1kg – 57zł9.69
Kabanosy Tarczyński 60 g105g – 6zł3.43
TŁUSZCZE
Masło ekstra 245 g200g – 7zł8.57
Oliwa z oliwek 140 g675g -17zł3.52
Majonez (z olejem rzepakowym) 80 g400g – 8zł1.6
Masło klarowane 75 g500g – 27zł4.05
Olej kokosowy (stały) 60 g450g – 17zł2.26
NABIAŁ
Jaja kurze całe 24szt1szt – 1zł24
Ser, mozzarella 110 g150g – 6,50zł4.76
Śmietanka 36% 100 g200g – 5zł2.5
Ser, gouda tłusty 75 g1kg – 38zł2.85
Serek śmietankowy (Twój Smak)50 g135g – 4,15zł1.54
Śmietanka kremowa, 30% tłuszczu 50 g200g – 4,20zł1.05
Jogurt grecki Bakoma 15 g370g – 5,50zł0.22
INNE
Mleczko kokosowe (21%) 180 g400g – 10,00zł4.5
Napój kokosowy bez cukru 500 g1l – 8zł4
Erytrol / Erytrytol 50 g1kg – 16zł0.8
Musztarda sarepska 30 g185g – 2,50zł0.4
Proszek do pieczenia 13 g15g – 1zł0.86
Ocet jabłkowy 12 g250g – 4zł0.19
Łuska babki jajowatej (łupina) 5 g500g – 22zł0.22
Ekstrakt waniliowy (bez alkoholu) 3 g30g – 8,40zł0.84
OWOCE I WARZYWA
Pomidor 590 g1kg – 9,00zł5.31
Ogórek zielony 270 g1kg – 9,00zł2.43
Ogórki, kiszone 240 g1kg – 9,00zł2.16
Sałata lodowa 170 g400g – 5,00zł2.12
Cebula 140 g1kg – 4,00zł0.56
Truskawki mrożone 140 g450g – 11zł3.42
Kapusta, kiszona BIO 110 g750g – 9,70zł1.42
Papryka czerwona 110 g1kg – 8zł0.88
Borówki amerykańskie 100 g300g – 13zł4.33
Cukinia 100 g1kg – 9zł0.9
Pieczarka uprawna, świeża 100 g500g – 5zł1
Bakłażan 80 g1kg – 13zł1.04
Dynia (puree) 80 g1kg – 4zł0.32
Maliny 60 g125g – 9zł4.32
Szpinak 50 g150g – 6zł2
Oliwki zielone, marynowane 30 g200g – 3,50zł0.52
Rukola 25 g125g – 5,99zł1.2
Czosnek 15 g250g – 6zł0.36
Oliwki czarne 15 g200g – 3,50zł0.26
Sałata 15 g1szt – 4zł1
Szczypiorek 15 g1szt – 2,50zł0.5

Całkowity koszt tygodniowy na jedną osobę to 171 zł i 44 grosze, nie licząc podstawowych przypraw, które prawdopodobnie każdy ma w domu. Czy jest to tanio czy drogo pozostawiam Tobie drogi czytelniku do oceny.

Jeżeli przekonuje Cię to chociaż w małym stopniu a dodatkowo nie lubisz tracić czasu na wymyślanie, co chcesz jeść każdego dnia to możesz skorzystać z przygotowanej przeze mnie oferty. Oszczędzisz nie tylko pieniądze na zakupach ale także nie stracisz czasu na szukanie odpowiednich przepisów i wydawanie pieniędzy na niepotrzebne składniki – wszystko, co potrzebne, znajdziesz w moim jadłospisie.

>Tutaj link<

Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania.

Rabat 10 % z hasłem: NR2023