Bułka Orkiszowa: Kcal, Waga, Wartości Odżywcze

Ostatnio Zaktualizowane 27 września, 2023 przez Aneta Florczyk

dwie bułki orkiszowe z Lidla i Biedronki

Przyjrzyjmy się bliżej bułce orkiszowej – ile waży, ile kalorii zawiera na 100 g, oraz jakie ma wartości odżywcze. 

Ile waży bułka orkiszowa?

  • Bułka orkiszowa z Lidla zawiera  272 kcal na 100 gramów
  • Bułka orkiszowa z Biedronki zawiera  282 kcal na 100 gramów

Kaloryczność może się nieznacznie różnić w zależności od wielu czynników, np. takich jak ilość zawartych ziaren, producenta czy procesie wypieku.

Wartości odżywcze bułki orkiszowej na 100g 

  • Tłuszcze – 5,1 g
  • Węglowodany – 47 g
  • Białko – 10 g

Sprawdź także ile kalorii ma bułka poranna z biedronki.

Bułka orkiszowa nie tylko jest smaczna, ale również posiada wiele korzyści zdrowotnych. Orkisz, podobnie jak inne ziarna pełnoziarniste jest bogaty w błonnik, który pomaga regulować trawienie i daje uczucie sytości oraz zawiera wiele witamin i minerałów, w tym witaminy z grupy B a także magnez, żelazo, cynk i selen.

Warto pamiętać, że różne sieci sklepów mogą oferować produkty o różnej kaloryczności i wartościach odżywczych. Dlatego zawsze warto sprawdzić etykietę produktu przed zakupem. Bez względu na to, którą bułkę orkiszową wybierzesz, możesz być pewien, że zrobisz dobry wybór dla swojego zdrowia.

5/5 - (1 vote)
Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania. Więcej o mnie tutaj

-50% Wszystkie DIETY

Darmowy Jadłospis

SKUTECZNY W ODCHUDZANIU!

Rabat 10 % z hasłem: NR2023