Szybki Sernik na Zimno z Wiaderka

Ostatnio Zaktualizowane 17 marca, 2023 przez Aneta Florczyk

Sprawdzony przepis na sernik na zimno z wiaderka to pomysł na deser, który powstanie niemal błyskawicznie i jest jednym z najbardziej lubianych ciast.

Zarówno ten w wersji na ciepło, jak i na zimno smakuje doskonale, zwłaszcza tuż po wyjęciu z lodówki. Co więcej, jego wykonanie wcale nie musi być pracochłonne – sporo czasu zaoszczędzisz, gdy zamiast kupowania zwykłego twarogu i jego późniejszego mielenia, zdecydujesz się na twaróg z wiaderka. 

Puszysty sernik na zimno z wiaderka

Puszysty sernik na zimno z wiaderka świetnie sprawdzi się jako deser po codziennych posiłkach, ale również na specjalne okazje. Jest delikatny, pyszny, a przy tym nie wymaga wielogodzinnego spędzania czasu w kuchni. Jeśli nie przepadasz za długim gotowaniem, wypróbuj ten przepis. Efekt końcowy będzie na tyle znakomity, że zrobisz go później jeszcze niejeden raz. 

Składniki: 1 kilogram twarogu sernikowego, 200 gramów herbatników na spód, 500 gramów mleka zagęszczonego, olejek waniliowy, łyżeczka soku z cytryny.

Jak zrobić sernik na zimno z twarogu z wiaderka: Blachę o wymiarach 25 x 35 lub okrągłą tortownicę wykładamy papierem ściernym, a następnie ułóż na nim herbatniki w taki sposób, aby zakrywały całe dno. Do dużej miski przekładamy twaróg z wiaderka, miksujemy go przez kilka chwil, by nadać mu puszystości, a następnie, stale miksując, dolewamy do niego mleko skondensowane, ekstrakt waniliowy i sok z cytryny. Miksujemy przez co najmniej kilka minut, aby masa była napowietrzona i puszysta.

Całość przekładamy do blaszki z herbatnikami i wyrównujemy wierzch. Gotowy sernik wstawiamy do lodówki na co najmniej dwie godziny. Doskonale smakuje schłodzony. Można go polać konfiturą wiśniową lub inną o ulubionym smaku. W każdej wersji będzie smakować rewelacyjnie. 

Sernik na zimno z sera z wiaderka i galaretek

Sernik na zimno na bazie twarogu z wiaderka i galaretek to propozycja, która świetnie się prezentuje i jeszcze lepiej smakuje. Do jego wykonania możesz użyć galaretek o dowolnym smaku i kolorze, warto natomiast dobrać pasujące kolorystycznie owoce. W tym przepisie stawiam na zieleń – galaretkę o smaku agrestowym i zielone, bezpestkowe winogrona. Taki deser jest na pewno rzadziej spotykany niż sernik z wiśniami czy truskawkami, dzięki czemu zrobi niepowtarzalne wrażenie, gdy pojawi się na stole. 

Składniki: 130 gramów biszkoptów (mogą być okrągłe lub podłużne), 1 kilogram twarogu z wiaderka, 100 gramów cukru pudru, 2 opakowania galaretki dowolnej, 200 gramów schłodzonej śmietanki kremówki 30 lub 36 procent, dekoracja: 1 opakowanie zielonej galaretki, pół kilograma zielonych winogron bezpestkowych. 

Wykonanie: Dwie dowolne galaretki rozpuszczamy w szklance gorącej wody, mieszamy dokładnie, aby cała galaretka dokładnie się rozpuściła i odstawiamy do ostygnięcia. Tortownicę o średnicy 26 cm (lub kwadratową blachę o podobnych wymiarach) wykładamy papierem do pieczenia, zaciskamy obręcz i na dnie wykładamy biszkopty. Staramy się je mocno do siebie dociskać, aby stanowiły zwarty spód. Twaróg wykładamy z wiaderka do miski i miksujemy na gładką masę z cukrem pudrem. Nie przestając miksować, powoli dolewamy do niego wcześniej przygotowaną, lekko tężejącą galaretkę.

Śmietanę ubijamy mikserem na sztywną masę i dodajemy do masy serowej, delikatnie całość mieszając. Wszystko wykładamy to tortownicy na biszkopty i wstawiamy na około godzinę do lodówki, by warstwa serowa stężała. W tym czasie przygotowujemy dekorację: zieloną galaretkę rozpuszczamy w 450 ml gorącej wody. Mieszamy dokładnie i zostawiamy do przestygnięcia.

Winogrona myjemy, suszymy, obrywamy z gałązek i układamy w całości na tężejącej masie serowej w taki sposób, by ją w całości zakryły. Gdy zielona galaretka tężeje, zalewamy nią winogrona. Gotowe ciasto wstawiamy na kilka godzin, a najlepiej na całą noc do lodówki. Podajemy schłodzone. 

Sernik na zimno z twarogu z wiaderka bez śmietany

Sernik na zimno z twarogu z wiaderka można przygotowywać w wersji ze śmietaną kremówką lub bez. Druga opcja z pewnością spodoba się osobom, którym zależy na obniżonej kaloryczności. Choć tłuszczu w takim deserze będzie mniej, z pewnością nie ucierpi na tym smaku. Sernik bez śmietany smakuje tak samo dobrze.

Składniki: około 100 gramów dowolnych biszkoptów (podłużnych lub okrągłych), 1 kilogram twarogu z wiaderka, 5 dużych łyżek cukru pudru, 2 galaretki o dowolnym smaku, szklanka gorącej wody. 

Wykonanie: Kwadratową formę lub tortownicę wykładamy papierem do pieczenia, a na dnie układamy w sposób mocno zwarty biszkopty. Powinny być ułożone tak, by nie było pomiędzy nimi dużych prześwitów i stanowić zwarty spód ciasta. Dwie galaretki rozpuszczamy w szklance gorącej wody, bardzo dokładnie mieszając, aby proszek cały się rozpuścił. Odstawiamy do wystygnięcia i czekamy, aż galaretka zacznie nieco tężeć. Twaróg z wiaderka przekładamy do miski, miksujemy najpierw sam przez kilka minut, aby zrobił się bardziej puszysty.

Następnie dorzucamy po kolei 5 łyżek cukru pudru, nie przestając miksować. Gdy masa jest już gładka i puszysta, dolewamy po trochu tężejącą galaretkę, nadal miksując. Gotową masę przekładamy delikatnie do formy z biszkoptami, wyrównujemy brzeg i wstawiamy do lodówki na kilka godzin. Sernik można udekorować dowolnymi, sezonowymi owocami. Świetnie smakuje jednak także w swojej podstawowej wersji, czyli bez niczego. 

Kolorowy sernik na zimno z wiaderka

Kolorowy sernik jest nieco pracochłonny, ale i tak nie wymaga pieczenia. Co więcej, efekt końcowy, czyli tęczowe, delikatne jak chmurka ciasto z pewnością zrekompensuje trudy jego przygotowania. Jeśli szukasz pomysłu na deser, który będzie cieszył oczy i wzbudzał zachwyt w chwili, gdy tylko pojawi się na stole, kolorowy sernik na zimno z wiaderka to prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Składniki: 150 gramów biszkoptów podłużnych, 1 kilogram twarogu mielonego z wiaderka, 2 galaretki wiśniowe, 2 galaretki agrestowe, 2 galaretki malinowe i 2 brzoskwiniowe. 

Wykonanie: Dwie galaretki malinowe rozpuszczamy według przepisu na opakowaniach, dokładnie mieszamy i pozostawiamy do stężenia. Galaretki wiśniowe, brzoskwiniowe i agrestowe rozpuszczamy w 300 ml gorącej wody każdą, dokładnie mieszamy i pozostawiamy do ostygnięcia. Ser z wiaderka dzielimy na 3 równe części. Formę do pieczenia o wymiarach 25 x 35 cm wykładamy papierem do pieczenia, a następnie układamy zwartą warstwę biszkoptów. Jedną część masy serowej miksujemy dokładnie z galaretką wiśniową i wykładamy na warstwę biszkoptów.

Gdy masa zacznie tężeć, drugą część twarogu miksujemy z galaretką brzoskwiniową i wykładamy na stężałą masę wiśniową. A gdy masa brzoskwiniowa jest już w miarę sztywna, ostatnią część twarogu miksujemy z galaretką agrestową i wykładamy na wierzch. Wstawiamy na jakiś czas do lodówki, aby wszystkie warstwy stężały, po czym na wierzch wylewamy galaretkę malinową i wstawiamy ponownie do lodówki na kilka godzin. Gotowy sernik jest czterokolorowy, pięknie się prezentuje i nieziemsko smakuje, szczególnie, gdy jest mocno schłodzony. 

ZAMÓW: Indywidualna Dieta Redukcyjna===>

Jaki ser na sernik na zimno?

Do sernika na zimno najlepiej wykorzystać twaróg z wiaderka, który jest idealnie zmielony na gładką i jednolitą masę. Jest ona nie tylko o wiele łatwiejsza w obróbce, ale również pozwala zaoszczędzić czas, jaki spędzilibyśmy na mieleniu twarogu. 

Ile cukru do sernika na zimno?

Sernik na zimno nie wymaga dużo cukru. Słodki smak zapewniają mu, w zależności od przepisu, kolorowe galaretki lub śmietanka kremówka. Do sernika na zimno dodaje się cukier puder, który można zmiksować z twarogiem na gładką masę. Na 1 kilogram twarogu wystarczy zwykle kilka łyżek cukru pudru. 

4/5 - (4 votes)
Podsumowanie
recipe image
Nazwa przepisu
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
Autor
Opublikowane
Średnia ocena
41star1star1star1stargray Based on 5 Review(s)
Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania. Więcej o mnie tutaj

-50% Wszystkie DIETY

Darmowy Jadłospis

SKUTECZNY W ODCHUDZANIU!

Rabat 10 % z hasłem: NR2023