Przepisy na Szybkie Przekąski na Imprezę

Ostatnio Zaktualizowane 2 czerwca, 2023 przez Aneta Florczyk

Jeśli interesują cię szybkie i tanie przekąski na imprezę, zebrałam dla ciebie w jednym miejscu kilkanaście sprawdzonych propozycji. Pyszne i niedrogie. 

Jakie powinno być danie na imprezę? Szybkie, proste do wykonania, smaczne, a jednocześnie łatwe do podawania. Nie sprawdzą się więc typowe, rozbudowane dania obiadowe, a raczej posiłki, które można zarówno wykonać, jak i zjeść w kilka chwil. 

Szybkie przekąski na zimno

Koreczki z pomidorkami i mozzarellą

Jeśli naprawdę nie masz pomysłu na imprezowe danie, koreczki będą daniem idealnym na urodziny. Zrobisz je w kilka minut i nie trzeba nic gotować. Tutaj znajdziesz przykłady na imprezowe przystawki i przekąski na zimno.

Składniki: 2 opakowania kuleczek mozzarelli (200 gramów), 20 sztuk pomidorków koktajlowych, 20 gramów świeżej bazylii, 3 łyżki oliwy z oliwek., sól i pieprz do smaku. 

Wykonanie: Kuleczki mozzarelli odsączamy z zalewy, pomidorki koktajlowe myjemy. W niewielkiej miseczce mieszamy oliwę ze szczyptą soli i pieprzu. Na patyczki do szaszłyków nabijamy kolejno kuleczkę mozzarelli, listek bazylii, pomidorka i jeszcze raz to samo. Gdy koreczki są gotowe, polewamy je przyprawioną oliwą i podajemy.

Cebularze z ciasta francuskiego

Szybkie przekąski z ciasta francuskiego na zimno to element, którego nie może zabraknąć na imprezie. Możliwości ich przygotowania jest bez liku, a wykonanie banalnie proste. Przepis na cebularze z ciasta francuskiego przyda się Tobie za każdym razem, gdy musisz zrobić szybką i prostą przekąskę. 

Składniki: 1 opakowanie ciasta francuskiego, 3 średnie cebule czerwone, 200 gramów żółtego sera, 1 jajko, sól i pieprz do smaku, olej do smażenia. 

Wykonanie: Cebulę obieramy i kroimy w drobne piórka. Podsmażamy przez kilka minut na patelni z odrobiną oleju. Po zdjęciu z ognia czekamy aż wystygnie. Ser ścieramy na grubszej tarce. Ciasto francuskie wyjmujemy z opakowania, rozwijamy, wykładamy na nie warstwę cebuli zostawiając na końcu krótszego boku kilka centymetrów bez farszu. Na cebulce równą warstwą wysypujemy ser. Posypujemy solą i pieprzem do smaku.

Zawijamy całość wzdłuż krótszego boku ciasta w rulon, który następnie kroimy na kawałki o szerokości około 2 cm. Tak przygotowane krążki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Jajko roztrzepujemy w miseczce i smarujemy wierzch oraz boki każdego krążka. Całość wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni i pieczemy 15 minut. 

Chipsy z selera

Jeśli nie potrafisz na imprezie obejść się bez chipsów, mam dla ciebie zdrowszą, ale równie pyszną alternatywę. Chipsy z selera to propozycja, która na pewno przypadnie do gustu nawet osobom, które za smakiem selera nie przepadają. Jego specyficzny smak w chrupiących chipsach nie jest wyczuwalny, są natomiast lekko słodkie i bardzo chrupiące.

Składniki: 1 duży seler (lub kilka, w zależności od tego, jak dużo chipsów chcesz przygotować), olej do smażenia.

Wykonanie: Seler obieramy, myjemy i bardzo dokładnie osuszamy. Kroimy na bardzo cienkie plasterki – można ręcznie, ale dużo cieniej wychodzi, gdy użyjemy do tego odpowiedniego robota kuchennego. W garnku rozgrzewamy olej – powinno być go tyle, by selerowe krążki mogły w nim swobodnie pływać, a nie osiadać na dnie. Wrzucamy niewielkie partie krążków selerowych, smażymy na złoty kolor, wyjmujemy na ręcznik papierowy i dajemy im obcieknąć z nadmiaru tłuszczu. Gdy krążki się wysuszą, posypujemy je lekko solą. I chipsy gotowe. 

Szybkie przekąski na ciepło

Sakiewki z ciasta francuskiego z serem feta i szpinakiem

Ciasto francuskie doskonale pasuje do szpinaku. Z dodatkiem sera feta możemy stworzyć pyszną, nieco śródziemnomorską w smaku przekąskę, która na ciepło będzie idealnym uzupełnieniem kulinarnym każdej imprezy.

Składniki: 500 gramów mrożonego, rozdrobnionego szpinaku, 1 opakowanie ciasta francuskiego, 1 cebula, 2 ząbki czosnku, 150 gramów sera feta, 2 łyżki rodzynek, 2 łyżki masła, 2 łyżki oleju, pół łyżeczki świeżo startej gałki muszkatołowej, pół łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu, sól, 3 łyżki sezamu, 1 żółtko, 2 łyżki mleka.

Wykonanie: Cebulę obieramy i kroimy na drobną kostkę. Czosnek przeciskamy przez praskę. Ser feta rozdrabniamy na kawałki, ale niezbyt małe. Na patelni rozgrzewamy masło z olejem, wrzucamy cebulę i smażymy przez dwie minuty, przez cały czas mieszając. Dodajemy czosnek i smażymy przez kolejną minutę. Do czosnku i cebuli dodajemy zamrożony szpinak i delikatnie mieszamy, podgrzewając do czasu, aż się rozmrozi i odparuje płyn. Zdejmujemy z ognia, doprawiamy pieprzem i solą oraz gałką muszkatołową.

Gdy całość trochę wystygnie, dodajemy ser feta i delikatnie mieszamy. Ciasto francuskie rozwijamy, kroimy na kwadraciki o bokach około 10 cm, na środek każdego kwadracika kładziemy kopiastą łyżkę przygotowanego wcześniej nadzienia. Z kwadracików formujemy sakiewki i kładziemy je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Sakiewki smarujemy mlekiem wymieszanym z żółtkiem. Posypujemy obficie sezamem. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni i pieczemy przez około 20 minut, aż sakiewki ładnie się zarumienią. Podajemy od razu po przygotowaniu, na ciepło. 

Faszerowane pieczarki

W wielu potrawach pieczarki są dosyć istotnym dodatkiem, w tym natomiast będą głównym bohaterem wieczoru. Faszerowane pieczarki na ciepło świetnie smakują z czosnkowym pieczywem lub z sałatą w sosie winegret. 

Składniki: 15 dużych pieczarek, 1 średnia cebula, 3 jajka na twardo, 2 łyżki drobno posiekanego szczypiorku, 2 łyżki drobno posiekanej natki pietruszki, 1 łyżeczka musztardy miodowej, 2 łyżki masła, 2 łyżki oleju, świeżo zmielony pieprz, sól do smaku, bułka tarta do posypania. 

Wykonanie: W pieczarkach odcinamy nóżki, kapelusze zostawiamy w całości, nóżki drobno siekamy. Cebule obieramy i kroimy w drobniutką kostkę. Jajka obieramy i siekamy. Na patelni rozgrzewamy olej z masłem, dodajemy posiekaną cebulę i szczyptę soli, smażymy przez kilka minut do zeszklenia. Dodajemy pieczarki, gotujemy mieszając do momentu, aż cała woda z grzybów odparuje. Patelnię zestawiamy z gazu, dodajemy posiekane jajka, szczypiorek, pietruszkę i łyżeczkę musztardy, obficie doprawiamy pieprzem – farsz najlepiej smakuje na ostro.

Dokładnie całość mieszamy. Kapelusze pieczarek delikatnie solimy, wykładamy na nie obficie nadzienie, układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 220 stopni na około 10 minut. pieczarki faszerowane będą gotowe, gdy ich wierzch będzie ładnie zarumieniony. Podajemy od razu po wyjęciu z piekarnika. 

Chleb faszerowany serem z masłem czosnkowym

Z czerstwego chleba można stworzyć przepyszne kulinarne arcydzieła. Jeśli więc szykujesz się do imprezy, a masz w chlebaku czy zamrażalniku stary chleb, warto zrobić z niego głównego bohatera pysznej przekąski na ciepło.

Składniki: 1 chleb pszenny (najlepiej 500 gramów), 200 gramów startej mozzarelli, 150 gramów masła, 10 ząbków czosnku, 2 pęczki pietruszki, sól do smaku. 

Wykonanie: Wierzch chleba nacinamy w ukośną kratkę mniej więcej do 2/3 grubości, uważamy, żeby nie przeciąć spodu. Ząbki czosnku obieramy i przeciskamy przez praskę. Natkę pietruszki bardzo drobno siekamy. W niedużym rondelku rozpuszczamy masło, dodajemy czosnek, doprowadzamy do wrzenia, aż czosnek zacznie się szklić. Dorzucamy pietruszkę, doprawiamy solą i mieszamy. Tak przygotowany sos wlewamy pomiędzy nacięcia w chlebie, zostawiając kilka łyżek płynu na potem. Pomiędzy nacięcia wkładamy kawałki mozzarelli, a na wierzch wylewamy resztę masła.

Całość zawijamy w folię aluminiową i wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Zapiekamy przez 20 minut, a następnie rozchylamy wierzch folii i wstawiamy chleb jeszcze na 10 minut do piekarnika. Podajemy po upieczeniu, na ciepło smakuje najlepiej. 

Szybkie przekąski na sylwestra

Bruschetta

Chrupiąca bruschetta to doskonały wstęp do innych przekąsek, a także do super imprezy sylwestrowej. Jest aromatyczna, pachnie bazylią i czosnkiem, wspaniale smakuje i jest prosta w przygotowaniu. 

Składniki: 2 bułki ciabatty, 600 gramów pomidorków koktajlowych, 6 łyżek oliwy z oliwek, 2 ząbki czosnku, 2 plastry czerwonej cebuli, 10 gramów świeżej bazylii w listkach, sól i pieprz do smaku.

Wykonanie: Bułki ciabaty przekrajamy po skosie. Delikatnie grillujemy je w piekarniku po kilka minut z każdej strony. Gdy są jeszcze ciepłe, nacieramy je obranym ząbkiem czosnku. Cebulę i bazylię drobno siekamy i przekładamy do miseczki. Pomidorki kroimy w kostkę i dodajemy do cebuli. Dolewamy oliwę z oliwek, dodajemy szczyptę soli i pieprzu. Całość dokładnie mieszamy. Tak przygotowane pomidorki przekładamy na jeszcze ciepłe grzanki i od razu podajemy. 

Roladki z tortilli

Pyszne roladki z tortilli to przekąska w sam raz na jeden kęs. Świetnie smakuje, rozpływa się w ustach, można ją wykonać na wiele sposobów. W naszej propozycji jest i serek, i szynka, i zestaw chrupiących warzyw. 

Składniki: 5 placków tortilli, 100 gramów serka śmietankowego, 10 liści sałaty, 10 plastrów szynki z indyka, 1 papryka czerwona, 1 średni ogórek, 10 rzodkiewek, 5 łyżek posiekanego szczypiorku.

Wykonanie: Placki tortilli smarujemy dwiema łyżeczkami serka śmietanowego, posypujemy szczypiorkiem, kładziemy po 2 liście sałaty, 2 plastry wędliny drobiowej, plasterki ogórka, rzodkiewki, a także pokrojoną w cienkie paski paprykę. Tortille zawijamy w ścisłe rulony, a następnie bardzo mocno owijamy folią spożywczą. Wstawiamy do lodówki na około pół godziny, a po wyjęciu kroimy na krążki o grubości około 2 cm i podajemy. 

Roladki z łososia

Łosoś w połączeniu z kremowym serkiem i suszonymi pomidorami to wyjątkowa kompozycja smaku, która idealnie będzie pasować do równie wyjątkowej imprezy sylwestrowej. 

Składniki: 400 gramów wędzonego łososia, 250 gramów serka śmietankowego, 60 gramów jogurtu naturalnego, 2 małe ogórki, 100 gramów suszonych pomidorów w oleju, pieprz i sól do smaku, siekana natka koperku.

Wykonanie: Suszone pomidory odsączamy z zalewy i kroimy na niewielkie kawałki. Serek śmietankowy mieszamy z jogurtem, posypujemy siekanym koperkiem, doprawiamy solą i pieprzem. Ogórek obieramy, kroimy w słupki, usuwając z niego nasionka. Plastry łososia rozwijamy na desce do krojenia, na każdy plasterek nakładamy łyżeczkę przyprawionego serka oraz słupki ogórka oraz zwijamy w roladkę. W każdą roladkę wbijamy wykałaczkę. Całość przekładamy na półmisek i wstawiamy na lodówki na jakiś czas, aby roladki się schłodziły

Szybkie przekąski do wódki

Ślimaczki z salami, pesto i mozzarellą

Drożdżowe ślimaczki zrobisz szybko w ciągu kilkunastu minut – sekret tkwi w gotowych spodach na pizzę, które zdecydowanie ułatwią Tobie przygotowania. Jeśli interesują Cię szybkie i smaczne przekąski, nie tylko do alkoholu, ta propozycja na pewno przypadnie Tobie do gustu. 

Składniki: 1 opakowanie ciasta na pizzę, słoiczek pesto czerwonego lub zielonego, 150 gramów tartej mozzarelli (może też być parmezan lub zwykła gouda), 150 gramów salami (może być również szynka lub kiełbasa).

Wykonanie: Dużą blachę wykładamy papierem do pieczenia. Ciasto na pizzę rozwijamy na dużej desce lub na stolnicy. Smarujemy je równomiernie pesto, obsypujemy startym serem, a następnie rozrzucamy na całości pokrojone na drobne kawałki salami. Wzdłuż długiego boku ciasto zwijamy w klasyczną roladę. Kroimy na krążki o grubości około 2-3 centymetrów. Każdy krążek kładziemy na blasze, zachowując odstępy – nie zapominajmy, że ciasto w trakcie pieczenia dosyć sporo wyrośnie.

Tak przygotowane ślimaczki wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 220 stopni i pieczemy przez około 20 minut, do momentu, aż się zarumienią na złoto. Ślimaczki można podawać od razu po przygotowaniu, ale dobrze smakują także na zimno. Idealnie komponują się między innymi z sosem czosnkowym. 

Śledzie z suszonymi pomidorami

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić szybkie przekąski do wódki, nie zapominaj o nieśmiertelnych śledziach. Praktycznie w każdej postaci będą dobrą zakąską do alkoholu i niemal zawsze pojawiają się na imprezowym stole. Nasza propozycja to śledzie w wersji mniej klasycznej, a bardziej śródziemnomorskiej. Na pewno smakować będą każdemu.

Składniki: 1 opakowanie filetów śledziowych w oleju, 4 małe korniszony, 10 suszonych pomidorów z zalewy, 1 cebula, pól szklanki oleju, 1 łyżka siekanej natki pietruszki. 

Wykonanie: Śledzie wyjmujemy z opakowania, odsączamy na sitku. Możemy też nieco przepłukać wodą, jeśli nie chcemy, aby były zbyt słone. Cebulę kładziemy na drugim sitku, przelewamy wrzątkiem, aby zmiękła i była nieco mniej ostra. Korniszony odsączamy i siekamy na drobne plasterki lub kawałeczki, pomidory odsączamy i siekamy w drobną kostkę. Odsączoną cebulę kroimy w kostkę. Śledzie, cebulę, ogórki, pomidory oraz natkę pietruszki mieszamy w większej misce. Przekładamy do dużego słoika, zalewamy olejem.

Odstawiamy do lodówki na kilka godzin, aby wszystkie składniki przeszły swoim smakiem. Tak przygotowane śledzie doskonale smakują po około 2 dniach, dlatego warto je wykonać wcześniej niż w dniu planowanej imprezy. Tuż po przygotowaniu są jeszcze zbyt świeże, a ich smak nie jest pełen. 

Ruloniki z szybki konserwowej

Jeśli masz dosłownie kilka chwil na przygotowanie pysznej przekąski, wystarczy kilka składników, by stworzyć coś szybkiego i naprawdę pysznego. Ruloniki z szybki konserwowej robią się błyskawicznie, jeszcze szybciej znikają. 

Składniki: 20 podłużnych plastrów szybki konserwowej, 20 średniej wielkości ogórków kiszonych, 2 opakowania dowolnego serka czosnkowego do smarowania pieczywa. 

Wykonanie: Ogórki wyjmujemy z zalewy, odcinamy końce, pozostałą część kroimy w cienkie słupki, odsączamy z nadmiaru zalewy. Powinny być w miarę suche, a nie ociekające płynem. Plastry szynki obficie smarujemy serkiem czosnkowym, Na krótszych końcach plastrów układamy po kilka słupków ogórków, a następnie wszystko mocno zawijamy. Spinamy wykałaczką, dzięki czemu nie rozwiną się przed podaniem. Całość wstawiamy do lodówki, aby się schłodziła. Ruloniki z szybki konserwowej najlepiej smakują mocno schłodzone. 

ZAMÓW: Indywidualna Dieta Redukcyjna===>

5/5 - (4 votes)
Podsumowanie
recipe image
Nazwa przepisu
Koreczki z pomidorkami i mozarellą
Autor
Opublikowane
Czas całkowity
Średnia ocena
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)
Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania. Więcej o mnie tutaj

-50% Wszystkie DIETY

Darmowy Jadłospis

SKUTECZNY W ODCHUDZANIU!

Rabat 10 % z hasłem: NR2023