Płatki Kukurydziane – Kcal, Waga, Zdrowie

Ostatnio Zaktualizowane 15 maja, 2023 przez Aneta Florczyk

łyżka płatków kukurydzianych z jogurtem

Poznaj kaloryczność płatków kukurydzianych. Sprawdź ile kalorii dostarczają Twojemu organizmowi i jak wpisują się w zdrowy jadłospis z różnymi dodatkami.

Łyżka płatków kukurydzianych Corn Flakes kcal

Jedna łyżka płatków kukurydzianych Corn Flakes waży około 3 g i zawiera mniej więcej 11 kcal..

Szklanka płatków kukurydzianych Corn Flakes kcal

Jedna szklanka płatków kukurydzianych Corn Flakes waży 33 gramy i dostarcza około 122 kcal.

Płatki kukurydziane kcal w 100 g

W 100 gramach płatków kukurydzianych znajdziemy około 371 kcal

Płatki kukurydziane z mlekiem kcal

100 g płatków kukurydzianych i 150 g mleka 2% zawiera 447,5 kcal.

Płatki kukurydziane z jogurtem kcal

W przypadku 100g płatków kukurydzianych z 200 g jogurtu naturalnego 1,5 g tłuszczu , kaloryczność posiłku wynosi około 496 kcal.

Czy płatki kukurydziane są tuczące?

Wszystko zależy od ilości, którą spożywasz. Płatki kukurydziane sam w sobie nie są tuczące, jednak jeżeli zjadasz ich dużo, dostarczasz organizmowi więcej kalorii, niż jest w stanie spalić.

Czy płatki kukurydziane są zdrowe?

Płatki kukurydziane są zdrowe, jeśli spożywane są z umiarem. Są źródłem błonnika, który jest korzystny dla zdrowia układu trawiennego. Ponadto, są one często wzbogacane w witaminy i minerały, takie jak witamina B, żelazo i cynk. To czyni je dobrym wyborem na zbilansowane śniadanie.

Czy płatki z mlekiem są bardzo kaloryczne?

Płatki z mlekiem nie są bardzo kaloryczne, ale liczba kalorii zależy od ilości mleka i rodzaju płatków. Przykładowo, 40g płatków kukurydzianych z 200ml mleka 2% tłuszczu to około 250 kcal.

Podsumowanie

Płatki kukurydziane są popularnym wyborem na śniadanie, które oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Choć są źródłem kalorii, są także bogatym źródłem błonnika, witamin i minerałów. Jednak, jak z wszystkim, kluczem jest umiar. Jeśli spożywasz płatki kukurydziane w rozsądnych ilościach, mogą one stanowić zdrowy dodatek do diety.

5/5 - (1 vote)
Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania. Więcej o mnie tutaj

-50% Wszystkie DIETY

Darmowy Jadłospis

SKUTECZNY W ODCHUDZANIU!

Rabat 10 % z hasłem: NR2023