Pałki z Kurczaka z Piekarnika i Nie Tylko
Ostatnio Zaktualizowane 4 marca, 2023 przez Aneta Florczyk
Jeśli interesuje cię ciekawy przepis na pałki z kurczaka, wśród zamieszczonych propozycji z pewnością znajdziesz coś inspirującego i wartego przygotowania.
Pałki z kurczaka dają ogromne możliwości przygotowania zdrowego, smacznego i sycącego posiłku. W zależności od dodatków, przypraw i rodzaju obróbki termicznej, możemy uzyskać przeróżne dania.
<—Zacznij zdrowe odchudzanie już dziś z Indywidualną Dietą Redukcyjną —>
Spis treści
Pałki z kurczaka z piekarnika
Soczyste pałki z kurczaka z piekarnika to szybki i bardzo prosty sposób na smaczny obiad. Wystarczy kilka minut przygotowania, a później jedynie czekanie, aż danie się upiecze i będzie gotowe do zjedzenia.
Składniki: 10 pałek z kurczaka, 3 łyżki oliwy z oliwek, sól i pieprz do smaku.
Wykonanie: Pałki z kurczaka myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym. Nacieramy oliwą z oliwek, posypujemy solą i pieprzem. Układamy na blasze do pieczenia i odstawiamy na kilkanaście minut. W tym czasie rozgrzewamy piekarnik do temperatury 190 stopni, po czym wstawiamy pałki i pieczemy przez około 50 minut. Gotowe danie podajemy na gorąco z ziemniakami, ryżem, frytkami i warzywami.
Chrupiące pałki z kurczaka z piekarnika
Jeśli zamiast soczystych pałek chcesz przygotować ich wersję chrupiącą, to nic trudnego. Pałki z kurczaka w panierce, ale nie smażone, tylko z piekarnika, to zdrowsza alternatywa dla wszelkich fast foodów. Doskonale smakują i pasują do różnorodnych dodatków. Ich wykonanie wymaga niewiele składników i jeszcze mniej czasu, z pewnością będzie więc to dobry przepis na szybki i niedrogi obiad.
Składniki: 10 pałek z kurczaka, 3 jajka, pół szklanki mleka, przyprawa do kurczaka, łyżeczka mielonej papryki, łyżeczka mielonego czosnku, bułka tarta, sól i pieprz.
Wykonanie: W misce mieszamy jajka, mleko i przyprawy do momentu, aż stanowić będą jednolitą całość. Pałki z kurczaka myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym. Zanurzamy w misce z przygotowanym wcześniej płynem, dokładnie mieszamy i odstawiamy na pół godziny do lodówki, aby dobrze przeszły wszystkimi przyprawami. Po tym czasie pałki wyjmujemy z lodówki i dokładnie obtaczamy w bułce tartej, strzepując jej nadmiar.
Całość układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni z włączonym termoobiegiem i pieczemy przez około godzinę. Gotowe pałki są z zewnątrz chrupiące, w środku natomiast soczyste, miękkie i delikatne. Podajemy od razu po przygotowaniu z wybranymi dodatkami. Smakują wyśmienicie.
Pieczone pałki z kurczaka w rękawie
Aby pałki z kurczaka były soczyste, a nie przesuszone po upieczeniu, doskonałym pomysłem będzie upieczenie ich w rękawie. Zachowają wtedy cały smak i aromat. Pałki z kurczaka w rękawie przygotujesz zaledwie w kilka minut, cała reszta czasu przygotowania to oczekiwanie, aż wyjmiesz je z piekarnika.
Składniki: 10 dużych pałek z kurczaka, 1 duża cebula, łyżeczka słodkiej papryki, pół łyżeczki przyprawy do drobiu, sól i pieprz do smaku.
Wykonanie: Pałki z kurczaka dokładnie myjemy, nacieramy równomiernie przyprawami i wstawiamy do lodówki na około 2 godziny. Po wyjęciu z lodówki wkładamy do specjalnego rękawa foliowego, obkładamy z każdej strony pokrojoną w cienkie piórka cebulą, zawiązujemy folię na dwóch końcach i wkładamy całość do naczynia żaroodpornego.
Pieczemy przez około godzinę w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni. Pałki z kurczaka podajemy od razu po przygotowaniu z ziemniakami, frytkami, ryżem czy dowolnymi dodatkami. Są miękkie, aromatyczne i smakują rewelacyjnie.
Pałki z kurczaka pieczone na ryżu
Smaczne, aromatyczne pałki upieczone na ryżu to świetny pomysł na posiłek dwa w jednym. Zamiast osobno przygotowywać kurczaka i ryż, można je upiec za jednym zamachem. Wykonanie nie jest trudne, bez problemu poradzisz sobie nawet bez większych umiejętności kulinarnych.
Składniki: 10 pałek z kurczaka, 2 szklanki suchego ryżu, 2 cebule, 1 płaska łyżka curry, 5 łyżek papryki słodkiej mielonej, pół łyżeczki papryki ostrej, sól i pieprz. Zalewa: 5 szklanek wody, 200 gramów pikantnego keczupu (może być łagodny, jeśli wolisz delikatniejsze smaki), 5 dag masła, 2 łyżki słodkiej papryki, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka soli i pieprzu, 1 płaska łyżka suszonego czosnku.
Wykonanie: Curry, paprykę słodką i ostrą, sól i pieprz mieszamy, tworząc mieszankę przypraw. Pałki z kurczaka myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym, a następnie dokładnie nacieramy je przygotowaną wcześniej mieszanką przypraw. Odstawiamy na godzinę w chłodne miejsce, najlepiej do lodówki. Do dużego naczynia żaroodpornego wsypujemy suchy ryż. Cebulę kroimy w plastry i układamy na ryżu. Na cebuli kładziemy pałki drobiowe.
Składniki na zalewę umieszczamy w jednym garnku, zagotowujemy je i gorącym płynem polewamy pałki na ryżu. Tak przygotowane danie wstawiamy do piekarnika. Pieczemy bez przykrycia w temperaturze około 180 stopni przez półtorej godziny. Pałki z ryżem świetnie smakować będą z dodatkiem warzyw czy świeżych surówek.
Pałki z kurczaka w miodzie
Pałki z kurczaka w miodzie z dodatkiem musztardy to doskonałe połączenie smaków słodkiego i ostrego, które nadają mięsu niepowtarzalny aromat. Na liście składników jest niewiele, a przygotowanie dania nie jest skomplikowane. Bez problemu przygotujesz więc je na obiad i nie tylko.
Składniki: 8 pałek z kurczaka, 4 łyżki miodu, 4 łyżki musztardy, 2 ząbki czosnku, 4 łyżki przyprawy do kurczaka, 1 łyżka mielonej słodkiej papryki.
Wykonanie: pałki z kurczaka myjemy i dokładnie osuszamy. Czosnek przeciskamy przez praskę. Miód mieszamy z musztardą, a następnie dodajemy przyprawę do kurczaka, czosnek oraz paprykę. Całość dokładnie mieszamy i tak przygotowaną marynatą nacieramy pałki iż kurczaka, po czym odstawiamy je na co najmniej godzinę do lodówki, aby mięso dobrze przeszło smakiem przypraw. Pałki pieczemy w rękawie do pieczenia, wkładamy je niezbyt ściśle, zaciskamy rękaw z obu stron, a następnie całość wkładamy do naczynia żaroodpornego.
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 40 minut. Po tym czasie worek rozcinamy i pieczemy jeszcze przez 15 minut w temperaturze zmniejszonej do 180 stopni. Gotowe pałki podajemy z ryżem, ziemniakami, frytkami i dowolnymi surówkami. Świetnie smakują od razu po przyrządzeniu, jak i odgrzewane dzień później.
Pałki z kurczaka na patelni
Doskonałe pałki z kurczaka wychodzą nie tylko z piekarnika, ale również duszone na patelni. Ich przygotowanie również trwa kilkanaście minut, później wystarczy poczekać aż mięso będzie gotowe. Nasz szybki przepis na pałki z kurczaka w sosie na pewno przypadnie Tobie do gustu i będzie świetnym pomysłem na codzienny obiad.
Składniki: 6 pałek z kurczaka, 2 łyżki margaryny, 3 łyżki mąki, 1 nieduża cebula, 1 ząbek czosnku, 1 łyżka stołowa słodkiej papryki w proszku, szczypta pieprzu, szczypta soli.
Wykonanie: Pałki z kurczaka myjemy, wycieramy ręcznikiem papierowym i wcieramy w nie sól, pieprz oraz słodką paprykę. Odstawiamy na kilkanaście minut, by przeszły przyprawami. W rondlu rozgrzewamy margarynę, a gdy się całkiem roztopi, wrzucamy do niej przyprawione pałki z kurczaka. Obsmażamy przez kilka minut z każdej strony na złoty kolor. Po tym czasie dorzucamy pokrojoną w kostkę cebulę oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Podsmażamy całość do zeszklenia się cebuli.
Wtedy zalewamy całość gorącą wodą tak, by wody było o 3 cm więcej niż zawartość garnka. Dusimy całość przez około 45 minut, a następnie mieszamy mąkę z odrobiną wywaru i wlewamy do garnka, aby zagęścić sos. Gotujemy jeszcze przez chwilę. Pałki z kurczaka w sosie podajemy z ziemniakami, ryżem, kaszą i wszelkimi ulubionymi dodatkami.
Ile piec pałki z kurczaka?
Pałki z kurczaka pieczemy w zależności od przepisu od 45 minut do około godziny.
Jak przyprawić pałki z kurczaka?
Pałki z kurczaka nie wymagają dużej ilości przypraw. Najczęściej wystarczy sól, pieprz, słodka i ostra papryka. Doskonale komponują się również ze świeżym lub sproszkowanym proszkiem, a także z przyprawą curry.
Ile smażyć pałki z kurczaka?
Podczas przygotowania pałek z kurczaka obsmażamy je przez kilka minut, aby z każdej strony uzyskały złoty kolor. Dalsza część obróbki termicznej to już duszenie.