Budyń – Kcal w Różnych Rodzajach Budyniu

Ostatnio Zaktualizowane 20 maja, 2023 przez Aneta Florczyk

porcja budyniu waniliowego

Odkryj sekrety kaloryczności budyniu. Dowiedz się, ile kalorii zawierają różne rodzaje budyniów, jak je spożywać na diecie, czy budyń na śniadanie jest zdrowy.

Budyń kcal na 100g: 

Budyń Waniliowy

W 100 g budyniu waniliowego znajdziemy około 100-130 kcal. 

Budyń Śmietankowy

W 100 g budyniu śmietankowego znajdziemy około 130-150 kcal.

Budyń Czekoladowy

W 100 g budyniu czekoladowego znajdziemy około 150-170 kcal. Chociaż czekolada dodaje trochę więcej kalorii, to również dostarcza antyoksydantów.

Budyń Bez cukru

Budyń bez cukru zawiera zaledwie 70-80 kcal na 100g, co czyni go znacznie mniej kalorycznym niż tradycyjne warianty.

Budyń – Sam proszek kcal

100 g budyniu w proszku może zawierać nawet 360-380 kcal. Pamiętaj jednak, że zwykle nie zużywasz tyle proszku na jedną porcję.

Kubek budyniu kcal

Średnio, kubek budyniu waży około 200g i dostarczy między  200 a 340 kcal, w zależności od rodzaju budyniu.

Porcja budyniu Winiary na mleku ilość kalorii

Średnio, jedna porcja budyniu Winiary na mleku ważąca około 150g dostarcza między 150 a 255 kcal, w zależności od rodzaju budyniu.

Czy na diecie można jeść budyń?

Tak, budyń może być częścią zbilansowanej diety, pod warunkiem, że jest spożywany z umiarem. Dzięki dostępności budyniów bez cukru i z mniejszą ilością tłuszczu, można cieszyć się tym deserem bez poczucia winy.

Czy budyń jest fit?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od składu konkretnego produktu. Budyń może być “fit”, jeżeli jest przygotowany na bazie zdrowych składników, takich jak mleko odtłuszczone, i jest spożywany w ramach zbilansowanej diety.

Czy budyń na śniadanie jest zdrowy?

Budyń na śniadanie może być zdrową opcją, zwłaszcza jeśli jest przygotowany na bazie mleka odtłuszczonego i nie zawiera dodatku cukru.

Podsumowanie

Podsumowując, kalorii w budyniu jest wiele – od 100 do 200 kcal na 100g, w zależności od rodzaju. Najmniej kalorii mają budynie bez cukru, natomiast najwięcej – budyń w proszku. Wybierając budyń, zwróć uwagę na cały skład i postaraj się wybrać najzdrowszą opcję.

Pomimo tego, że budyń to słodki deser, nie oznacza to, że musisz z niego zrezygnować, jeśli dbasz o zdrowie lub prowadzisz dietę. Ważne jest jednak, aby dokonać świadomego wyboru, zwracając uwagę na skład produktu i ilość kalorii.

5/5 - (1 vote)
Aneta Florczyk

Z dumą mogę powiedzieć, że jestem 4-krotną mistrzynią świata sportów siłowych. Jednak to, co naprawdę sprawia mi radość, to pomaganie innym w osiągnięciu celów dietetycznych, podróżowanie oraz wychowywanie dzieci. Jako dietetyk specjalizujący się w diecie ketogenicznej, pomagam ludziom poprzez dostarczanie wiedzy i inspiracji do zdrowego gotowania i odżywiania. Więcej o mnie tutaj

-50% Wszystkie DIETY

Darmowy Jadłospis

SKUTECZNY W ODCHUDZANIU!

Rabat 10 % z hasłem: NR2023